Červenec 2009


Dění v EU

27. července 2009 v 9:16
Evropská unie (EU) je politická a ekonomická unie, kterou od posledního rozšíření v roce 2007 tvoří 27 evropských států s téměř 500 miliony obyvatel (přibližně 7,5 % světové populace). EU vznikla z Evropského společenství v roce 1993 na základě Smlouvy o Evropské unii, známější jako Maastrichtská smlouva, která navazovala na evropský integrační proces od padesátých let.

Mezi základní principy EU patří přenesení některých pravomocí národních států na Evropská společenství. EU má však pouze ty pravomoci, které jí byly svěřeny jednotlivými členskými státy, nelze tedy hovořit o EU jako o federaci. Její způsob rozhodování je ve světovém měřítku unikátní, proto je Evropská unie považována za státní uspořádání sui generis (= svého druhu, mající svérázný charakter).

Cílem EU je vytvoření společného trhu a hospodářské a měnové unie, podpora rozvoje a růstu hospodářství, zaměstnanosti, konkurenceschopnosti a zlepšování životní úrovně a kvality životního prostředí. K zabezpečení těchto cílů slouží čtyři základní svobody vnitřního trhu: volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu, a dále společné politiky Evropské unie například v oblastech hospodářské soutěže, měnové unie, společné obchodní politiky a zemědělství.


Accession of Turkey to the European Union v Hlasování - veřejné mínění online ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Treaty of Lisbon v Hlasování - veřejné mínění online ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Political situation in the EU v Hlasování - veřejné mínění online ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Popularity European Union v Hlasování - veřejné mínění online ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.

Chcete vědět víc o EU? Klikněte EU

Politici EU

27. července 2009 v 9:10
Elmar Brok v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker (CDU) - seit 1980 Mitglied des Europäischen Parlaments. A German Member of the European Parliament. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Hans-Gert Pöttering v Hlasování - veřejné mínění online Der 23. Präsident des Europäischen Parlaments. President of the European Parliament since January 2007. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Günter Verheugen v Hlasování - veřejné mínění online Deutscher Politiker (SPD) - Vizepräsident der Europäischen Kommission. German politician - European Commissioner. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Monika Hohlmeier v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche Politikerin der CSU. A German politician of the CSU. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Reinhard Bütikofer v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker der Grü- nen - von 2002 bis 2008 der am längsten amtierende Bundesvor- sitzende von B´90/Grüne. German politician for the Alliance 90/The Greens party. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Markus Ferber v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker (CSU). A German politician and Member of the European Parliament for Bavaria. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Silvana Koch-Mehrin v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche FDP-Politikerin - Mitglied des Europäischen Parlaments. A German politician - Member of the European Parliament with the FDP. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Alexander Graf Lambsdorff v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker - Mitglied der FDP und des Europäischen Parlaments. A German politician and Member of the European Parliament with the FDP. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Mirek Topolánek v Hlasování - veřejné mínění online Český politik, předseda ODS a předseda vlády České republiky. The current prime minister of the Czech Republic. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Heide Rühle v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche Politikerin und Mitglied des Europäischen Parlaments. A German politician and Member of the European Parliament. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Hannes Swoboda v Hlasování - veřejné mínění online Mitglied des EP, stellvertreten- der Vorsitzender der Fraktion PSE und Mitglied der SPÖ. An Austrian social democratic politician. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Rebecca Harms v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche Politikerin (Grüne) und Dokumentarfilmerin. A German politician (Greens) and documentary filmmaker. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Barbara Lochbihler v Hlasování - veřejné mínění online Seit August 1999 Generalsekre- tärin der deutschen Sektion von Amnesty International. The General Secretary of the German section of Amnesty International since August 1999. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Angela Merkel v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche Politikerin (CDU) - Bundeskanzlerin der Bundes- Republik Deutschland. The Chancellor of Germany. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Sven Giegold v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker (Grüne) - Mitbegründer des globalisie- rungskritischen Netzwerks Attac. A German politician (Green) - co-founder of the globalization network Attac. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jutta Steinruck v Hlasování - veřejné mínění online Eine deutsche Politikerin (SPD) und Gewerkschafterin. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Gordon Brown v Hlasování - veřejné mínění online The Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and leader of the Labour Party. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Silvio Berlusconi v Hlasování - veřejné mínění online Un politico e imprenditore italiano. Prime Minister of the Italian Republic. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Hans-Peter Martin v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker und Abgeordneter des Europäischen Parlaments. An Austrian journalist who has also been a Member of the European Parliament since 1999. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Lothar Bisky v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher Politiker - gemein- sam mit Oskar Lafontaine Vor- Sitzender der Partei Die Linke. A German politicain - one of the leaders of The Left. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ernst Strasser v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker (ÖVP) - Spitzenkandidat der ÖVP für die Europawahl 2009. An austrian politician - candidat for EU-Election 2009. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jean-Claude Trichet v Hlasování - veřejné mínění online Le président de la Banque centrale européenne. Current president of the European Central Bank since 2003. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jose Manuel Barroso v Hlasování - veřejné mínění online Presidente da Comissão Europeia desde Novembro de 2004. The 12th President of the European Commission. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jacques Barrot v Hlasování - veřejné mínění online Ex-UDF, il a été longtemps un des leaders du centrisme français. French politician and European Commissioner for Justice. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Joaquín Almunia Amann v Hlasování - veřejné mínění online Comisario de economía de la Unión Europea. Member of the European Commission responsible for Economic. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Werner Faymann v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker - seit 2009 Bundeskanzler des Österreichs. An Austrian politician - the current Chancellor of Austria. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ewald Stadler v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker und war bis 2007 Mitglied der FPÖ. An Austrian politician - former member of Austrian Freedom Party. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Andreas Mölzer v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Publizist und Abgeordneter im Europaparla- ment. An Austrian politician and Member of the European Parliament. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ulrike Lunacek v Hlasování - veřejné mínění online Die Abgeordnete zum österreichischen Nationalrat und Mitglied der Grünen Österreichs. A Member of Parliament of the National Council of Austria. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
José Luis Rodríguez Zapatero v Hlasování - veřejné mínění online El presidente del Gobierno de España. The current Prime Minister of Spain. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Martin Schulz v Hlasování - veřejné mínění online Ein deutscher SPD-Politiker - seit 2004 Vorsitzender der Fraktion der SPE im EP. A German politician and Member of the European Parliament for the SPD. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Nicolas Sarkozy v Hlasování - veřejné mínění online Un homme d'État français, président de la République française. The President of France and ex officio Co-Prince of Andorra. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Declan Ganley v Hlasování - veřejné mínění online An Anglo/Irish businessman and political activist. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Benita Ferrero-Waldner v Hlasování - veřejné mínění online Eine österreichische Diplomatin sowie Politikerin. The European Commissioner and an Austrian diplomat and politician. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Günter Hopfgartner v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker (KPÖ) und Journalist - Spitzenkandidat für die EU-Wahl 2009. / An austrian politician (communist party) - candidate for the EU-Election 2009. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Maria Berger v Hlasování - veřejné mínění online Eine österreichische Juristin und Politikerin (SPÖ). An Austrian politician, member of the European Parliament and a former Minister of Justice. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
José Sócrates v Hlasování - veřejné mínění online Um político português, primeiro-ministro de Portugal. The prime minister of Portugal and secretary-general of the Socialist Party (Portugal). ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Eva Lichtenberger v Hlasování - veřejné mínění online Eine österreichische Politikerin der Grünen und Mitglied des Europäischen Parlaments. An Austrian politician and Member of the European Parliament for the Greens. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vladimír Špidla v Hlasování - veřejné mínění online Český politik - od r. 2004 evropský komisář. Czech social democratic politician - Czech commissioner in the European Commission. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Othmar Karas v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker - seit 2004 1. Vizepräsident und Schatzmeister der EVP-ED Fraktion. / An Austrian politician and Member of the European Parliament. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Karin Resetarits v Hlasování - veřejné mínění online Eine österreichische Journalistin und Politikerin - Mitglied des Europäischen Parlaments. An Austrian journalist and politician - a Member of the EP since 2004. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Gabriele Pauli v Hlasování - veřejné mínění online Eine bayerische Politikerin. A German politician. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Johannes Voggenhuber v Hlasování - veřejné mínění online Ein österreichischer Politiker der Grünen und seit 1995 Mitglied des Europäischen Parlaments. An Austrian politician and Mem- ber of the European Parliament for the Austrian Green Party. ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.

České strany

15. července 2009 v 10:53
Volba pro kraj (Královéhradecký) Koalice stran Volba pro město a Strana pro otevřenou společnost pro krajské volby v Královéhradeckém kraji.

TOP 09 Tradice Odpovědnost Prosperita

Strana zelených Strana zelených. Liberální politická strana.

Strana pro otevřenou společnost Strana pro otevřenou společnost (SOS) je středová, liberálně-environmentální strana. Je členem PDE / EDP (frakce ALDE v Evropském parlamentu).

Sdružení nezávislých kandidátů Sdružení nezávislých kandidátů. Liberální politická strana.

Občanská demokratická strana Občanská demokratická strana. Pravicově zaměřená.

Nová strana Přináší šanci na moderní principy, nové technologie a možnosti. Nabízí možnosti moudrého a soběstačného nastavení společnosti.

Komunistická strana Čech a Moravy Komunistická strana Čech a Moravy. Levicová politická strana.

KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová. Středo-pravicová strana.

Evropská demokratická strana Evropská demokratická strana

Česká strana sociálně demokratická Česká strana sociálně demokratická. Levicová politická strana.


Český politici

15. července 2009 v 10:47
Zuzana Roithová Kandidátka pro volby do Evrop- ského parlamentu 2009 - česká politička a manažerka, původním povoláním lékařka, poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Zuzana Roithová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Zuzana Brzobohatá Poslankyně za Jihomoravský kraj a kandidátka ČSSD do EP. Czech politician and the candidate in the European Parliament (2009). Zuzana Brzobohatá očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vojtěch Filip Český politik, předseda Komu- nistické strany Čech a Moravy. Czech politician, chairman of Communist party Vojtěch Filip očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vlastimil Tlustý Politik ODS, její dlouholetý poslanec a ekonomický expert. Czech politician and economic expert. Vlastimil Tlustý očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vlasta Parkanová Česká ministryně obrany a politička KDU-ČSL. Vlasta is a politician of the Czech Republic, currently serving as Minister of Defence. Vlasta Parkanová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vladimír Remek První československý kosmonaut a kandidát za KSČM do EP. The 1st Czechoslovak in space and the member of the EP. Vladimír Remek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vladimír Dryml Český politik za ČSSD, senátor PČR, zastupitel Královéhradec- kého kraje, ředitel nemocnice. Czech politician (ČSSD). Vladimír Dryml očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vladimír Železný Český podnikatel, politik a kandidát do EP za Libertas.cz. Media businessman and politician in the Czech Republic. Vladimír Železný očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Vladimír Špidla Český politik - od r. 2004 evropský komisář. Czech social democratic politician - Czech commissioner in the European Commission. Vladimír Špidla očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Věra Flasarová Česká politička a kandidátka do EP za KSČM. Czech communist politician and candidate to the EP for KSČM. Věra Flasarová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Václav Pačes Český biochemik. Czech biochemist. Václav Pačes očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Václav Klaus Prezident České republiky (od roku 2003). The Second President of the Czech Republic (since 2003). Václav Klaus očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Václav Havel Spisovatel a dramatik, bývalý prezident Československa a ČR. Was the President of Czechoslovakia and Czech Republic. Václav Havel očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Tomáš Julínek Český lékař, politik za ODS a ministr zdravotnictví. Former Minister of Health of the Czech Republic. Tomáš Julínek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Tomáš Garrigue Masaryk První Československý prezident (1918-1935). The 1st President of Czecho- slovakia (1918-1935). Tomáš Garrigue Masaryk očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Roman Línek Vicehejtman hejtmana Pardubického kraje a 1. místopředseda KDU-ČSL. Roman Línek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Richard Sequens V letech 2002 - 2008 senátor PČR (předseda zahr. výboru), člen KOD. Lékař chirurg. Kandidát SOS do Senátu 2008 v Plzni. Richard Sequens očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Richard Falbr Český politik, odborář a současný poslanec EP. Czech politician and Member of the European Parliament. Richard Falbr očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Petr Nečas Český vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí ve vládě ODS. Czech a Minister of Labour and Social Affairs. Petr Nečas očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Petr Bendl Český politik, místopředseda ODS, bývalý hejtman Středočes- kého kraje. A Czech politician. Petr Bendl očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Přemysl Rabas Poslanec PČR za SZ a bývalý dlouholetý ředitel zoo v Chomutově. Member of Parliament of the CR for the Green Party. Přemysl Rabas očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Pavel Telička Český politik, diplomat a lobbista. A Czech politician, diplomat and lobbyist. Pavel Telička očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Pavel Svoboda Český právník, vysokoškolský pedagog a politik KDU-ČSL. A Czech lawyer, university teacher and politician KDU-CSL. Pavel Svoboda očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Pavel Rychetský Český právník, politik a soudce. Czech jurist, politician and judge. Pavel Rychetský očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Pavel Bém Český lékař a politik. Czech doctor and politician. Pavel Bém očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Otakar Motejl Český právník a politik - ombuds- man. Czech lawyer and politician - om- budsman. Otakar Motejl očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ondřej Liška Český politik, poslanec Parlamentu ČR a 1. místopředseda SZ pověřený dočasně řízením strany. Czech green politician and former Minister of Education. Ondřej Liška očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ondřej Benešík Kandidát pro volby do Evrop- ského parlamentu 2009 - český lidovecký politik, člen Zastupitel- stva Zlínského kraje a Výboru regionů EU v Bruselu. Ondřej Benešík očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Oldřich Vlasák Kandidát do voleb do Evrop- ského parlamentu 2009 - český politik, bývalý primátor statutárního města Hradce Králové a nyní poslanec EP. Oldřich Vlasák očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Miroslav Macek Český lékař, politický komentátor a bývalý místopředseda ODS. Czech doctor and former Deputy Prime Minister of the Czech Republic. Miroslav Macek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Miroslav Kalousek Ministr financí a bývalý předseda KDU-ČSL. Minister of Finances of the Czech Republic. Miroslav Kalousek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Miroslav Antl Český senátor, právník a VŠ pedagog. Czech senator, lawyer and university teacher. Miroslav Antl očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Mirek Topolánek Český politik, předseda ODS a předseda vlády České republiky. The current prime minister of the Czech Republic. Mirek Topolánek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Miloslav Ransdorf Český komunistický politik. Czech politician and Member of the European Parliament. Miloslav Ransdorf očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Miloš Zeman Bývalý český premiér, ekonom, prognostik a významný porevo- luční politik. The prime minister of the Czech Republic from 1998 until 2002. Miloš Zeman očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Milan Horáček Německý politik českého původu a poslanec EP za Bündnis 90/Die Grünen. German politician, a founding member of the German Green Party. Milan Horáček očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Milan Hamerský Český analytik, právník, politolog, nakladatel, publicista a kandidát do EP za Liberálové.cz. Czech politician. Milan Hamerský očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Milan Cabrnoch Český lékař a politik. Czech politician and Member of the European Parliament with the Civic Democratic Party. Milan Cabrnoch očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Michaela Šojdrová Dlouholetá poslankyně Poslanec- ké sněmovny Parlamentu ČR za KDU-ČSL (od 1996). Michaela Šojdrová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Michael Kocáb Český hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista a politik - iniciátor odchodu sovětských vojsk. A Czech composer, singer and political activist. Michael Kocáb očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Martin Bursík Předseda Strany zelených a ministr životního postředí. Czech Minister of the Environment. Martin Bursík očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Martin Říman Od roku 1991 český politik za Občanskou demokratickou stranu - ministrem průmyslu a obchodu. A Czech politician - the Minister of Industry and Trade. Martin Říman očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Marie Jílková Česká politička a kandidátka do EP za KDÚ-ČSL. Czech politician and the candidate to the EP for the KDU-CSL. Marie Jílková očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Libor Rouček Český sociálně-demokratický politik. Czech politician and Member of the European Parliament. Libor Rouček očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Kateřina Jacques Místopředsedkyně Strany zele- ných. Jacques is a Czech Green Party politician. Kateřina Jacques očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Karel Schwarzenberg Český senátor a ministr zahraničních věcí. Czech senator and Minister of Foreign Affairs. Karel Schwarzenberg očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Josef Zieleniec Poslanec Evropského parlamentu (SNK). Czech politician and Member of the European Parliament. Josef Zieleniec očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiřina Šiklová Česká socioložka a publicistka. Czech sociologist and publicist. Jiřina Šiklová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiří Paroubek Předseda ČSSD. Czech politician, chairman of the Czech Social Democratic Party. Jiří Paroubek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiří Maštálka Český lékař a komunistický politik. Czech politician and Member of the European Parliament for the KSČM. Jiří Maštálka očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiří Havel Český sociálně-demokratický politik a ekonom. A Czech social-democratic polician and economist. Jiří Havel očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiří Dienstbier Český politik a disident. Czech politician and dissident. Jiří Dienstbier očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jiří Čunek Bývalý ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády. Former Minister for Regional Development in the Govern- ment. Jiří Čunek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jaroslav Lobkowicz Český politik, podnikatel a poslanec PSP ČR. Czech politician, businessman and the member of the Parliament. Jaroslav Lobkowicz očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jaroslav Foldyna Český politik, člen ČSSD. Jaroslav Foldyna očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jaromír Kohlíček Český politik a kandidát do EP za KSČM . Czech politician and Member of the European Parliament. Jaromír Kohlíček očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jaromír Štětina Český novinář, spisovatel a politik. Czech journalist, writer and politician. Jaromír Štětina očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jana Hybášková Česká politička, v současnosti poslankyně EP. Czech politician and Member of the European Parliament with the Czech political party EDS. Jana Hybášková očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jana Bobošíková Česká redaktorka a poslankyně V Evropském parlamentu. Czech politician and Member of the European Parliament. Jana Bobošíková očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Zahradil Kandidát do voleb do Evrop- ského parlamentu 2009 - český politik, poslanec Evropského parlamentu. Jan Zahradil očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Palach Český student, který na protest proti okupaci spáchal sebevraždu sebeupálením. Czech student who committed suicide by self-immolation as a political protest. Jan Palach očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Fischer Předseda Českého statistického úřadu a nový premiér nestranické překlenovací vlády do předčasných voleb v říjnu 2009. Jan Fischer očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Dusík Bývalý občanský aktivista a současný český politik. Czech politician and the first Deputy Minister of Environment. Jan Dusík očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Březina Kandidát pro volby do Evrop- ského parlamentu 2009 - český politik, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Jan Březina očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Jan Švejnar Česko-americký ekonom, kan- didoval na prezidenta České republiky. Czech-Americans economist. Jan Švejnar očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ivo Strejček Poslanec EP, člen ODS, člen Rady města Žďár nad Sázavou. Czech politician and Member of the European Parliament. Ivo Strejček očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Ivan Langer Ministr vnitra a místopředseda ODS. Czech Ministr of the Interior and a member of the Civic Democratic Party. Ivan Langer očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Evžen Tošenovský Kandidát do voleb do Evrop- ského parlamentu 2009 - regionální politik ODS. Evžen Tošenovský očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Džamila Stehlíková Lékařka, univerzitní pedagožka a politička kazašské národnosti. Doctor, university pedagogue and politician of Kazakh nationality. Džamila Stehlíková očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
David Rath Český lékař, politik ČSSD, poslanec a hejtman Středočes- kého kraje. A doctor and the former Minister of Health for the CR. David Rath očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
David Macek Český politik a sociolog, místopředseda KDU-ČSL. Czech politician, sociologist and a candidate to the EP for the KDU-CSL. David Macek očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Daniela Filipiová Česká politička a architektka. Od 13. ledna 2009 ministryně zdravotnictví ČR. A Czech architect and politician. Minister of Health of the CR. Daniela Filipiová očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Cyril Svoboda Český politik - v současné době zastává post ministra pro místní rozvoj ČR. Cyril Svoboda očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Bohuslav Sobotka Český politik, člen ČSSD a bývalý ministr financí. Czech polician and former finance minister. Bohuslav Sobotka očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Benjamin Kuras Český spisovatel, dramatik, překladatel a publicista židovského vyznání. Czech politician living in the GB and a candidate to the EP. Benjamin Kuras očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.
Alexander Vondra Český politik - místopředseda vlády pro evropské záležitosti. Czech deputy Prime Minister for European affairs. Alexander Vondra očekává Vaši podporu, názor a hlas. Hlasujte online! ElectionsMeter je určen světové veřejnosti k vyjádření osobních sympatií a svobodného názoru každého občana k politice a politikům.

Události

14. července 2009 v 13:28 | sspace99
Americký radar v Čechách Protiraketový radar USA plánovaný v Čechách v rámci štítu raketové obrany. Basing of US missile defence shield in the Czech Republic.
Politická situace v Čechách Spokojený volič s politickou situací v České republice. Satisfied with the political situation in the Czech republic.
Sblížení Česka s EU Pro větší integraci České republiky do Evropské Unie
Regulace energ. monopolů Pro silnější státní regulaci energetických monopolů. Bez státní regulace nefunguje trh. Stát musí chránit spotřebitele.
Obnovit vysílání rádia WAVE Chci, aby Rada Českého rozhlasu rozhodla o vrácení radia Wave zpět do vysílání.
Oblíbenost České republiky Mám rád Českou republiku I like the Czech republic
Lisabonská smlouva Jsem pro přijetí Lisabonské smlouvy. Souhlasím s jejím obsahem.
Přijetí měny EURO v České republice Jsem pro to, aby Česká republika přijala EURO, a to co nejdříve.

Světová politika

14. července 2009 v 13:10 | sspace99
Jmenuju se sspace99 a zajímám se o českou i světovou politiku.
Vítám vás na svém blogu.