Březen 2010

Zajímavá témata k diskuzi

15. března 2010 v 15:59

Kreacionismus versus evoluce Co si o tom myslíte??? Zapojte se do zajímavé diskuse...

Svět se mění Revoluce!!!

Stop rasismu! Jsem rozhodně pro boj proti rasismu a diskriminaci!!! Co vy?

Internetová cenzura Myslíte si, že cenzura internetu je nezbytná?? Jak ochránit děti před pornografií na internetu??? Diskutujte!!!

Politická situace v EU Zapojste se do ankety, jejímž úkolem je zjistit spokojenost obyvatel EU s politickou situací...

Legalizace marihuany Co by mělo být špatného na tom, že si někdo pěstuje marihuanu, když mu pomáhá třeba na roztroušenou sklerózu...???

Globalizace Abstraktní fenomén, zahrnující různé změny společnosti, které vedly k větší propojenosti politických, sociokulturních a ekonomických událostí na globální úrovni. Globalizaci lze chápat, jako nerovný proces, v jehož důsledku se některé části světa relativně přibližují, zatímco jiné relativně oddalují, to vše bez ohledu na geografickou vzdálenost. Tyto nové vzdálenosti jsou určeny rychlostí přenosu informací a jsou přímým důsledkem úrovně zapojení míst od systému globální ekonomiky. Díky těmto rozdílům mohou mít podobné procesy v různých částech světa velmi rozdílné důsledky (typickým příkladem je např. zavádění volného trhu).

Stop terorismu! Zastavte terorismus!!!

Světová finanční krize Myslíte, že světová krize je stále aktuální téma???.

Oblíbenost Číny Máte rádi Čínu? Myslím jako zemi... s jejími kulturními a přírodními památkami. Rozhodně bych se někdy rád do Číny podíval, neboť jsem tam ještě nebyl...

Oblíbenost Evropské unie (EU) Evropskou unii jako instituci rozhodně uznávám...

Raketová základna Spojených států v EU Americkou základnu v Čechách ani nikde v EU nechci. Dost bylo Rusáků...!!!

Svazky osob stejného pohlaví Já rozhodně nic proti homosexuálním svazkům nic nenamítám! Proč by homosexuálové a lesbičky neměli mít stejná práva jako všichni ostatní???!!!

Svět ve válce Myslíte si, že je nejvyšší čas nastolit mír ve světě nebo podporujete válku? Vyjádřete své názory v diskuzi viz. odkaz...

Válka v Jižní Osetii (2008) Válečný konflikt mezi Gruzií na jedné straně a Ruskem, Jižní Osetií a Abcházií na straně druhé. Začal v noci z 2. na 3. srpna 2008 těžkými boji mezi gruzínskými armádními silami a jihoosetskými jednotkami, které se snaží o odtržení (secesi) gruzínské autonomní republiky Jižní Osetie. Ta, stejně jako Abcházie, v roce 1991 vyhlásila jednostranně nezávislost, která nebyla Gruzií ani jiným státem až do skončení této války uznána. V září 2009 byly oznámeny výsledky nezávislé vyšetřovací komise EU, podle které válku vyvolala Gruzie, a Rusko přispělo k eskalaci konfliktu.

Eutanázie - dobrá smrt Jaký je váš názor na tuto problematiku? Je to etické? Dá se předejít v případě legalizace jejího zneužití??? Já osobně jsem na vážkách... Je tu spousta pro i proti...

Globální oteplování Myslíte si, že klimatické změny jsou normálním přírodním jevem nebo jsme to ovlivnili my emisemi, kácením deštných pralesů apod.? Diskutujte!

Kapitalismus versus socialismus Který režim může předcházet krizím a nalézt řešení na současnou ekonomickou situaci... Je to vůbec možné? Zapojte se do diskuse!!!

Oblíbenost Spojených států (USA) Pokud máte rádi Spojené státy a americký způsob žvota, rozhodně klikněte a pošlte hlas v anketě.

Válečný konflikt Israel/US x Iran Co si myslíte o válčení? Je k něčemu dobrý? Ja jsem rozhodně proti jakémukoliv válečnému konfliktu...